kalejdoskopy-pryzmaty-dla-dzieci

ilość znalezionych towarów: 62

Kalejdoskopy, pryzmaty, kolorowy świat przed oczami 

Czy znacie historię powstania kalejdoskopu? Tak w rzeczywistości zaczęło się od naukowego podejścia do tematu ;)


W 1816 roku fizyk, David Brevster badał polaryzację światła. I okazało się, że z tej historii najbardziej przetrwał przyrząd, dzięki któremu fizyk przeprowadzał swoje doświadczenia. Był to właśnie kalejdoskop, który stał się jedną z ulubionych zabawek - nie tylko dla dzieci.

Nie znamy osoby, która nie zachwyciłaby się widokiem, kiedy patrzy przez kalejdoskop.

Feeria barw i kolorów, kształtów wprowadza w pozytywny, optymistyczny nastrój. To co widać patrząc przez kalejdoskop czy pryzmat często zaskakuje ;)

Czym się różni pryzmat od kalejdoskopu dla dzieci?

Mamy w ofercie w toyki.pl i jedne i drugie produkty. Marka Londji oferuje te zabawki wraz z wyjątkowymi grafikami. Kalejdoskop klasyczny oznacza, że przy przekręcaniu tuby zaczynają się przesuwać i układać w różnych konfiguracjach kolorowe szkiełka, które odbijają się w odpowiednio rozmieszczonych zwierciadłach. Dzięki temu obserwuje się różnobarwny, symetryczny i kolorowy film ;)

Pryzmat to szklana sfera z odpowiednio wyszlifowanymi na całej powierzchni miejscami. W tym wypadku nawet nie trzeba obracać tubą - wystarczy ruszać się samemu. Dzięki temu przed oczami będziemy mieli obraz tego wszystkiego, co nas otacza, z tym że widok będzie zaskakująco symetryczny, kolorowy. To sprawka odpowiednio szlifowanej sfery :)

W toyki.pl znajdziesz kalejdoskopy oraz pryzmaty, które nieco zaczarują rzeczywistość 

      pixel